153
page-template-default,page,page-id-153,theme-stockholm,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.0.4,woocommerce-no-js,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Materiály

Spoločnosť CPS Interiér pracuje s tými najkvalitnejšími materiálmi na trhu. Dôležitá je pre nás hlavne kvalita produktu, dostupnosť na trhu a zodpovednosť dodávateľa. Navštívte náš showroom alebo predajňu nábytkových kovaní a vyberme spolu tie najkvalitnejšie a najvhodnejšie materiály, aké potrebujete.

Masívne drevo

Názvom drevo sa myslí materiál získaný z vyrúbaných stromov a spracovaný do sortimentov niekoľkých druhov (dosky, hrady, rezivo). Odtiaľto vyplýva potreba rozlíšenia stromu ako žijúcej drevnatej rastliny od dreva ako materiálu, ktorý je z neho vyrobený.

„Masívne drevo“ ako synonymum vysokej kvality podlieha prísnym normám, pretože nie každý kus dreveného nábytku možno nazvať „masívny“.

Platné predpisy v oblasti nábytku hovoria, že ponúkaný môže byť len ten nábytok z masívneho dreva, ktorého všetky časti okrem zadnej steny a spodkov zásuviek sú vytvárané z masívneho dreva. „Masívne bukové drevo“ teda označuje, že daný kus nábytku sa celkovo skladá z bukového dreva – okrem zadnej steny a spodkov zásuviek v skriňovom nábytku (napr. komody, skrine).
Použitý drevený materiál by mal byť uskladnený a vysušený do správneho stupňa vlhkosti v závislosti od svojho účelu použitia. Okrem toho sa pri niektorých druhoch dreva odporúčajú iné procesy hydrotermickej úpravy (napr. buk – parenie dreva). Doskové elementy nábytku (podstatne dlhšie a/alebo širšie v pomere k hrúbke) by mali byť vyrobené v technológii lepenia menších častí dreva. Umožňuje to dosiahnuť stabilizáciu rozmerov a tvarov týchto elementov v priebehu dlhšieho obdobia, a to dokonca pri premenlivých klimatických podmienkach prostredia (v istých rámcoch). Lepidlo používané vo výrobe by malo mať hygienickú atestáciu vydanú Štátnym hygienickým ústavom.

Žiaden z produktov vyrobených z drevotrieskovej dosky (MDF, HDF a pod.), preglejky alebo dyhy (dosky MDF alebo drevotrieskové dosky povrchovo upravené dyhou s hrúbkou 0,4-1mm) nemožno hodnotiť ako výrobok z masívneho dreva.

Masívne drevo je synonymom kvality, odolnosti a trvácnosti výrobku.

Kamenná dyha

 

Prvýkrát sa podarilo vytvoriť tenké kamenné dosky pre uplatnenie pri dizajne nábytkových elementov, interiérov, automobilov atď.

Výroba:

Z veľkoformátových kamenných dosiek sa štiepaním oddelí dyha v hrúbke 1 – cca 2,5 mm. Zo zadnej strany je flis, ktorý drží kamennú dyhu spolu. Drsný povrch a meniace sa farby kamennej vrstvy dyhy robia každý plát
jedinečným a pôsobiacim na všetky zmysly. Kamennú dyhu je možné použiť na nábytok, interiérový dizajn, interiéry áut, lodí, výstavy, rámy obrazov, panely…
Fantázii sa medze nekladú.

Drevená dyha

 

Dyha je prírodný materiál s vlastnosťami prislúchajúcimi prírodnému drevu. Vyrába sa z najlepších kmeňov krájaním alebo excentrickým lúpaním, pričom vzniká originálna drevná kresba. Krája sa na tenké vrstvy, tzv. listy a balí sa do zväzkov prevažne po 24 alebo 32 listov. Dyhu je možné vyrobiť takmer z každej dreviny, ktorá má väčší priemer kmeňa.

Fóliované dvierka

 

 • dlhá životnosť
 • farebná stálosť
 • oderuvzdornosť
 • vode odolnosť
 • hygienická nezávadnosť
 • ľahko sa čistia
 • tvarová stálosť

Nosným materiálom pre fóliované dvierka sú MDF dosky, ktoré sú najskôr vyfrézované podľa požiadaviek odberateľa, potom sú po oboch plochách vo vákuovom lise opatrené za pomoci podtlaku a teploty fóliou. Medzi najobľúbenejšie vzory patria imitácie drevín, veľmi dobre pôsobia tiež farebné fólie lakované. Zaujímavý, ale náročnejší na údržbu je povrch s jemnými pórmi. Fóliované dvierka sú veľmi praktické, ľahko sa udržujú a majú dlhú životnosť.

Striekané dvierka

 


Na striekané dvierka sa používa tmelená drevovlánitá doska – MDF hrúbky 18 mm, na ktorú je vo viacerých vrstvách striekaná farba. Na výber máte z odtieňov podľa vzorkovníka RAL, ktorý je registrovanou obchodnou značkou RAL German Institute for Quality Assurance and Certification e.V.

Ponúkame štyri rôzne farebné prevedenia:

 • vysoký lesk
 • matný lak
 • vysoký lesk metalíza
 • matný lak metalíza

DTD a DTDL

 


Drevotrieskové dosky (DTD) – sú plošne lisovaným doskovým materiálom, ktorý sa vyrába z drevnej hmoty ihličnatých a listnatých drevín spojovaných močovino – formaldehydovou živicou. Ich povrch je prírodný a môžeme u nich rozoznať drobnú kresbu a farbu rozomletej drevnej triesky, respektíve rovnobežne uložených triesok, spravidla v troch vrstvách. Dosky sú brúsené a vzhľadom k použitému lepidlu s nízkym množstvom uvoľnitelného formaldehydu (E1) sú určené pre interiéry so suchým prostredím. Dosky môžeme ďalej povrchovo upravovať napríklad laminovaním alebo dyhovaním.

Drevotrieskové dosky sa vyrábajú pre mnoho rôznych účelov využitia, predovšetkým však pre výrobu nábytku a vnútorného vybavenia interiérov. Medzi výhody tohto materiálu patrí vysoká pevnosť v ťahu za ohybu, odolnosť proti oderu, poškriabaniu, nárazu a chemikáliám, dobrá opracovateľnosť, rýchla a jednoduchá montáž. Vo všetkých parametroch vyhovuje normám EN 312-3.

Drevotrieskové dosky (DTDL). Vzhľad laminovaných dosiek je daný použitým dekoračného papiera a štruktúrou povrchu, ktorá vzniká otlačením lisovacej matrice pri výrobe. Dosky môžu byť laminované jednostranne alebo obojstranne. Laminované dosky sú určené pre vnútorné použitie (výroba nábytku). Pri použití na stavbách nie sú určené ako nosné dosky, ani ako súčasť nosných prvkov. Nie sú vhodné pre použitie v exteriéroch.

Akrylátové dosky

 


Vysokoleské akrylátové dosky s mimoriadnou intenzitou lesku a sýtosťou farieb. Akrylátové fólie sú lisované na MDF doskách. Povrchová akrylátová vrstva je potiahnutá ochrannou fóliou.

Výhody:

 • luxusnejší vzhľad nábytku ako pri fólionavých alebo laminátových leskoch
 • materiál najčastejšie používaný na kuchynské dvierka a posuvné šatníkové dvere
 • pri výrobe šatníkových dverí lacnejšie kovanie ako pri použití skla
 • jednoduchšia manipulácia ako s lacobelom
 • jednoduché formátovanie – netupí nástroje

Corian

 


Ponúkame výrobu umývadlových dosiek pre hotely a administratívne budovy, výrobu recepcií, recepčných pultov, obklady stien interiérov, kuchynské dosky, kúpeľňové prvky a ďalšie atypové časti interiérov z materiálu Corian.
Predstavte si materiál, ktorý vyzerá presne ako kameň. Na rozdiel od neho ale nie je studený, dá sa ľubovoľne tvarovať a nepoškodí ho ani zapálená cigareta alebo vystrelená guľka.

Výhody Corian:

 • je hygienický a jednoducho umývateľný
 • je ľahko opraviteľný, bez viditeľných stôp po renovácii
 • je vhodný i pre silných alergikov

Corian je dostupný v širokej škále farieb a povrchových úprav. Vyberať môžete z transparentnej série alebo úchvatných sýtych svetlých a tmavých farieb.

Prírodný kameň

 


Prírodný kamenný obklad prináša širokú škálu farieb a textúr, ktoré vznikli pôsobením rozmanitých materiálov pri vytváraní hornín. Intenzívne oslovuje dva zmysly: zrak a hmat. Je atraktívny a dekoratívny, takže ho možno využiť v každom prostredí. Použitie kameňa je široké v exteriéri aj v interiéri. Kameň sa upravuje ručným štiepaním a strojovým rezaním na platne rôznych tvarov a priemerov, triedi sa podľa hrúbok a druhu použitia.

Silgranit SILGRANIT ® PuraDur II od firmy BLANCO

 


Silgranit SILGRANIT ® PuraDur II od firmy BLANCO je originálny. Materiál sa skladá z cca 80% žuly, ktorá robí drez odolným proti poškriabaniu. Vysokokvalitný akryl zlúčený s materiálom zapožičiava drezu bezpórový povrch a vznikne mimoriadne nenáročný materiál na ošetrenie.

Vďaka 20-ročnému výskumu sa na SILGRANIT ® môžete spoľahnúť a vychutnávať si jeho prednosti pri každodenných prácach.

 • široká paleta univerzálnych farieb, od žiarivej bielej po exkluzívnu hliníkovú metalízu s trblietavým efektom
 • príjemná, prirodzená optika
 • odolný proti poškriabaniu
 • odolný proti teplotám do 280 °C
 • hygienicky a zdravotne nezávadný
 • odolný proti škvrnám a kyselinám
 • farebne stály – aj pri pôsobení priameho slnka
 • ľahká údržba SILGRANIT ® PuraDur II®

Jedinečná ošetrovacia vlastnosť je pri patentovanej svetovej novinke v materiáli. Na povrchu vynikne ochranný film zabraňujúci tvoreniu vodného kameňa a škvŕn. Fľaky sa na dreze neudržia, odstránite ich pomocou vlhkej handričky. SILGRANIT ® CLEAN Drezy so SILGRANIT ® CLEAN sú jednoducho rýchlejšie čisté.

Pre vylepšenú účinnú látku sa drezy po používaní udržiavajú lepšie. Optimálne je použiť čistú vodu a trochu čistiaceho prostriedku pre pravidelné odstránenie zvyškov od riadu. Pre pravidelnú údržbu je najvhodnejší SILGRANIT ® CLEAN BLANCOCLEAN. Pevne usadené nečistoty sa rozpustia pôsobením prípravku BLANCOACTIV.
Ak máte záujem o Silgranitové drezy BLANCO, môžete si ich objednať na našom e-shope www.cps-interier.sk

Granitové drezy

 


Granitové drezy sú v poslednej dobe veľmi vyhľadávaným typom drezu do modernej kuchyne, a to vďaka svojim výborným vlastnostiam a pestrou škálou ponúkaných farieb a tvarov. Jedinečný materiál, z ktorého sú granitové drezy vyrobené, zaručuje ich odolnosť voči rade faktorov: vysokým teplotám, poškriabaniu, oderu alebo usadzovaniu nečistôt.
Granitové drezy majú veľmi dobré hygienické vlastnosti a minimálne nároky na údržbu. Na ich povrchu nezostávajú žiadne stopy po kvapkách vody. Pri bežnom používaní majú granitové drezy takmer neobmedzenú životnosť.
V poslednej dobe sa na trhu začali objavovať „granitové drezy“, a to i od renomovaných značiek, ktoré však majú ku skutočnému granitu ďaleko. Drez je vyrobený z plastu, alebo sklolaminátu, a potiahnutý tenkou vrstvou granitového materiálu, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako pravý granit. Takéto „granitové drezy“ sú oproti originálu veľmi lacné, a rovnako aj váha drezu je výrazne nižšia.
Nakoľko však z fotografie napodobneninu nerozpoznáte, odporúčame Vám realizovať nákup granitového drezu od overených predajcov a značiek, prípadne si potrebné detaily overiť predom.
Skutočné granitové drezy sa vyrábajú z cca 80% rozdrveného kameňa (kremeň, žula), 15% akrylátového spojiva a 5% farbiva a sú v celom svojom objeme homogénne. Granitové drezy vrátane odkvapu sa váhovo pohybujú okolo 13 – 16 Kg.
Ponuku granitových drezov nájdete na našom e-shope www.cps-interier.sk

Granitové drezy a ich hlavné vlastnosti:

 

 • Moderný a pôsobivý design – kuchyne osadené granitovým drezom pôsobia moderne a neobyčajne atraktívne.
 • Pestrá škála ponúkaných farieb – drezy ani časom nestrácajú svoju farbu pôsobením slnečného svetla alebo vody.
 • Mechanická odolnosť voči vrypom a škrabancom – granitové drezy odolávajú každodennému použitiu aj v tých najrušnejších kuchyniach, a to bez naštiepenia, lomu alebo iných nechcených dôsledkov.
 • Chemická odolnosť – molekulová štruktúra použitých materiálov zaisťuje, že všetky granitové drezy sú odolné voči bežne používaným domácim chemickým prípravkom a saponátom.
 • Teplotná odolnosť – granitové drezy odolávajú opakovaným zmenám horúcich a studených tekutín a nádob.
 • Hygiena – antibakteriálne zloženie neutralizuje schopnosť rastu baktérií a plesní, preto je to v porovnaní s klasickým riešením ďaleko hygienickejšie.
 • Ľahká údržba a čistenie – nízka pórovitosť materiálu bráni škvrnám, aby prenikli do povrchu granitového drezu.
 • Dokonca i tie najnepríjemnejšie škvrny, akými sú červené víno a červená repa, sa dajú ľahko z povrchu odstrániť.

Keramika drez

 


Keramické drezy sú i napriek svojej vyššej cene s obľubou osadzované dizajnérmi do štýlových kuchýň. Vďaka ich klasickému vzhľadu dostane rustikálna kuchyňa ten správny šmrnc.
Dnešné keramické drezy sú vyrábané nielen v bielej farbe s lesklou glazúrou, ale tiež v niekoľkých matných farebných variantoch. Tieto drezy môžeme osadiť i do modernej kuchyne. Technológia výroby keramiky umožňuje dosiahnuť najrôznejších, veľmi zaujímavých tvarov, a v spojení s výberom farieb glazúr, ponúknuť tak neobvykle široký sortiment drezov.
Čo sa týka materiálu, majú keramické drezy vynikajúcu odolnosť voči pôsobeniu tepla a agresívnych chemikálií, sú odolné voči pachom, majú veľmi dobrú odolnosť proti nárazu a ľahko a efektívne sa čistia. Keramické drezy si aj po dlhej dobe používania udržiavajú čistý, svieži vzhľad.

Vlastnosti kuchynského drezu z keramiky:

 • Kompaktný jemný materiál s matným leskom, príjemný na dotyk.
 • Vysoká odolnosť voči nárazu znamená vysokú životnosť. Ani pád ťažkého kusu riadu do drezu neprekáža.
 • Mimoriadne vysoká teplotná odolnosť – Keramické drezy sa vypaľujú pri teplotách nad 1200 C. Preto v kuchyni vlastne ani neexistuje situácia, ktorá by pôsobením teploty alebo teplotného šoku drez ohrozila. Odkladanie rozpálenej panvice na drez neprekáža.
 • Hygienická nezávadnosť – Keramický drez je kompaktným kusom bez špár a s glazúrou, ktorej povrchová vrstva je neporézna. Nečistoty, ale ani farbivá, či látky nesúce rôzne pachy, sa na povrch drezu neprilepujú. Z toho vyplýva i mimoriadna nenáročnosť na údržbu.
 • Mimoriadna chemická odolnosť – Keramický materiál je veľmi odolný voči pôsobeniu i silných agresívnych chemikálií. Z toho dôvodu je keramika často využívaná na obkladanie pracovných stolov v laboratóriách, kde sú požiadavky na chemickú odolnosť obzvlášť náročné. Žiaden z prostriedkov domácej chémie neuškodí.
 • Stála farebnosť – Keramický drez neobsahuje žiadne zložky z plastov a živíc, ktoré by UV – žiarenie denného svetla rozkladalo. Preto časom nežltne a farby zostávajú i po mnoho rokoch svieže.
 • Tuhosť – Keramický materiál je masívny a tuhý a veľmi obmedzuje prenášanie vibrácií.

Nerez

 


Najlepšie využitie si nájde pri dreze, varnom mieste a v zóne prípravy jedla. Dosiahnete industriálny vzhľad. Praktická voľba pri komerčných kuchyniach, vzhľadom k hygienickým požiadavkám. Vysoká odolnosť nerezu voči teplu , vode. Nevýhodou je, že sa časom poškriabe. Poškriabanie nemá vplyv na antibakteriálne vlastnosti.

Kalené sklo – ESG


Kalené sklo je tepelne spracované obyčajné sklo, ktoré po procese kalenia získa nové rozloženie vnútorného napätia. Po ohriatí na teplotu okolo 600 °C a následnom rýchlom ochladení vzduchovou sprchou zostane vnútorná časť teplá, keďže na povrchu dochádza k prudkému ochladeniu. Po tomto procese kalenia – tvrdení skla ostane vo vnútri ťažné pnutie, zatiaľ čo na povrchu vznikne tlakové napätie.
Bezpečnostné kalené sklo sa používa všade tam kde sú kladené zvýšené nároky na bezpečnosť. Pri jeho rozbití dochádza k vzniku veľkého množstva malých neostrých častí, riziko poranenia je znížené na minimum.

Najčastejšie použitie kaleného skla:

„Celosklenené deliace steny vrátane dverných systémov, výplne zábradlí, špeciálne okná, sklenené mantinely, presklené zastávky MHD, sprchovacie kúty, bočné sklá automobilov.
„Z kaleného skla ESG je možné ďalej vyrábať lepené sklo a samozrejme špeciálne izolačné a fasádne panely. Heat Soak je proces pri ktorom sú už hotové ESG sklá podrobené testu tzv. umelého starnutia. Pri tomto procese sú hotové sklá podrobené tepelnej záťaži pri 290 °C po dobu až 8 hodín. Tento proces je predpísaný u fasád a pod. O prevedení testu je vždy vyhotovený protokol. Týmto testom sa vylúči viac ako 99% prípadov samovoľného prasknutia (explodovania) ESG a TVG skla.

Pri kalení je riadeným procesom ohrevu a ochladenia vyvolané permanentné povrchové tlakové napätie s cieľom zvýšiť odolnosť skla proti mechanickému a tepelnému namáhaniu a získať predpísané vlastnosti jeho rozpadu.
V prípade rozbitia sa toto sklo rozpadá na množstvo drobných úlomkov, ktorých hrany sú obecne tupé. Vďaka tejto vlastnosti kaleného skla sa vo veľkej miere predchádza pri rozbití zraneniam.
Tieto vlastnosti skla sú založené na vnútornom pnutí skla po jeho zakalení.
Teplotná odolnosť je zhruba 300°C.

Výroba je zabezpečená v súlade s STN EN 12150-1 a STN EN 12150-2.

 

Sklo Lacbel

 

Najpoužívanejšie pri týchto sklách je typická zvýšená odolnosť proti škvrnám na lakovanej strane, hlavne proti stopám po prstoch. Lacobel je sklo pokryté jednostranne, vysoko kvalitným hladko nanesením lakom, ktorý je určený predovšetkým pre interiéry. Lakovaná vrstva je navyše chránená fóliou , ktorá drží sklo pohromade napríklad v prípade rozbitia a chráni vrstvu laku proti odlepeniu.  Lacobely sú na trhu vo viacerých farebných variáciách, čiže aj tu sa dá povedať, že je z čoho vyberať.

POLYSTONE

POLYSTON je moderný a univerzálny materiál na báze veľmi kvalitnej špeciálnej živice a minerálneho plniva. Tieto dve hlavné zložky sú absolútne kompatibilné a vytvárajú dokonale homogénnu štruktúru v celom priereze.

POLYSTON sa odlieva do presných foriem a opracováva na špičkových CNC zariadeniach, čo zabezpečuje vysokú variabilitu tvaru a hlavne vysokú presnosť výsledného výrobku.

POLYSTON ma mimoriadnu farebnú stálosť, ale aj odolnosť proti vysokým teplotám i mrazu a odolnosť voči bežným kyselinám, rozpúšťadlám a farbivám.

POLYSTON na rozdiel od prírodných kameňov, alebo ich napodobnením, neobsahuje skryté mikrotrhliny, ktoré môžu časom viesť ku vzniku viditeľnej a neodstrániteľnej trhliny.

POLYSTON je zásluhou vlastností použitých materiálov 100 % antibakteriálny, neporézny a kompaktný, nenasiakava a neprenikajú do neho nečistoty, mikroorganizmy či plesne, takže spĺňa dôležité hygienické a antibakteriálne požiadavky.

POLYSTON pri extrémnom zahriatí začne z molekulárnej štruktúry uvolňovať vodu, čím zamedzí vzniku horenia a tak ho môžeme označiť ako samozhášavý.

POLYSTON umožňuje jednotlivé diely lepiť bez viditeľných spojov, takže výsledný celok zaručuje okrem dokonalého monolitného vzhľadu aj jednoduchú a rýchlu údržbu. Škvrny po horiacej cigarete sa dajú ľahko odstrániť bežným abrazívnym čistiacim prostriedkom, prípadné škrabance či iné mechanické poškodenia povrchu stačí prebrúsiť.

POLYSTON je kompletný systém obsahujúci aj dokonale zapustené drezy a umývadla. Všetky drezy a umývadlá sa vyrábajú v rovnakých vzoroch ako dosky a majú antišokovú povrchovú úpravu (rezistentná ochranná vrstva odolná voči striedaniu vriacej a studenej vody).

Keramika NEOLITH

NEOLITH je keramická doska vyrábaná španielskou firmou TheSize. Tieto dosky svojimi fantastickými vlastnosťami vyhovujú nielen na pracovné dosky do kuchýň, ale aj na designové nábytky, veľkoformátové obklady stien a fasád a tiež ako dlažby do luxusných interiérov.

NEOLITH je vyrobený výhradne z prírodných surovín postupom, ktorý dokonale kopíruje pradávny vznik kameňa v prírode – pôsobenie vysokej teploty a tlaku na zmes hliny, živca a kremeňa.

NEOLITH je mimoriadne odolný voči mechanickému poškodeniu a je takmer nemožné bežným spôsobom poškodiť jej povrch.

NEOLITH má takmer nulovú nasiakavosť z čoho prirodzene vyplýva absolútne hygienický povrch. Nečistoty ostávajú vždy len na povrchu dosky a stačí ich zotrieť.

NEOLITH prechádza počas výroby vysokými teplotami, ktoré doslova stavia jej štruktúru a preto oheň, a ani jeho protiklad mráz, už nepredstavuje pre ňu žiadne nebezpečie.

NEOLITH je farbený s použitím minerálnych pigmentov, ktoré sú trvale UV odolné a nemenia svoj odtieň ani v exteriéry vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

GetaCore® – umelý kameň

Umelý kameň GetaCore® predstavuje dokonalú harmóniu estetiky a funkcionality. Kombinácia rôznych farieb a textúr dáva široké možnosti pri tvorbe interiérových riešení a dizajnových konceptov.

Vynikajúce vlastnosti materiálu a skúsenosti renomovaného výrobcu, nemeckej firmy Westag&Getalit AG, sú zárukou vašej spokojnosti pri každodennom používaní.

GetaCore® je minerálny materiál spojený akrylovým pojivom. Vďaka neporéznemu povrchu sa ľahko udržiava bežnými domácimi čistiacimi prostriedkami. Nezachytáva sa na ňom špina, či baktérie a spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na hygienu. Kameninový vzhľad je príjemne teplý na dotyk. Materiál je zdravotne nezávadný a vhodný pre použitie v priestoroch určených pre prácu s potravinami. Výhodou materiálu GetaCore® je aj možnosť spájať ho takmer bez obmedzení opticky nerozpoznateľným spojom.

V neposlednej rade je obrovskou výhodou umelého kameňa oproti iným materiálom (prírodný kameň, laminátová drevotriesková doska a pod.) jeho opraviteľnosť. V prípade poškodenia je možné opraviť poškodené miesto na nerozoznanie od pôvodného povrchu.

Materiál je krátkodobo odolný voči teplotám do 180°. Je však termicky formovateľný, čo dáva spracovateľom takmer neobmedzené možnosti.

Sotva sa nájde pre interiérovú tvorbu obdobný produkt, ktorý ponúka také mnohostranné využitie s takými vynikajúcimi vlastnosťami za primeranú cenu.

Decoracryl

Decoracryl
Je plošný materiál vyrábaný z akrylátových živíc. Ktorý sa hodí najme do interiérov, ktoré chcú vyniknúť svojím neštandardným riešením. Tento výnimočný materiál plne nahrádza sklo a dodáva mu pridanú hodnotu v podobe rôznych dekorácií, ktoré má v sebe zalisované.
Decoracryl je materiál s vysokou odolnosťou proti vode, nízkou hmotnosťou ( 2,5 x nižšia ako klasické sklo), vysokou trvanlivosťou ( 5x vyššia ako sklo) a s vysokou odolnosťou proti teplotnému kolísaniu.
Vyrába priehľadný s matným alebo lesklým povrchom. Panely môžu byť farebné s hrúbkou 4,6,8,10 a 12mm a až 18mm pri Stone dekoroch. K dispozícii sú vo veľkostiach 1220 x 2440 mm, 1000 x 2000 mm a 600 x 1200 pri Stone dekoroch. Je možné objednať si ho aj v atypickom rozmere.
Je ekologicky čistý a nezávadný pre ľudské zdravie, preto je vhodný na použitie v obytných priestoroch.
Vyrába sa jednovrstvový lisovaním ( kolekcie: Classic, luxe, Light a Stone) a dvojvrstvový (kolekcia Deluxe), ktorý má lepšie vlastnosti.
Jednovrstvový decoracryl sa vyrába z akrylátových živíc PMMA a dvojvrstvový sa vyrába PETG panelov.

Decoracryl použitie v interiérovom dizajne:

  • obloženie stien, stropov, schodísk, barových pultov
  • priečky
  • dvere
  • vstavené skrine
  • šatníky
  • svietidlá
  • svetelné panely
  • zariadenie predajní, barov, reštaurácií
  • zariadenia v kuchyni ako zásteny, obloženia, dvierka
  • prvky na nábytok, dvierka, dosky…
  • zariadenia v kúpeľni ako podlahy, predeľovacie priečky, zásteny, obloženia…

Viac o Decoracryle na stránke Decoracryl.

Deluxe
Light
Stone